2017-2018 LAP Programına Öğrenci Katılım Çağrısı

2017-2018 Lisans Araştırma Projeleri (LAP) Programına Öğrenci Katılım Çağrısı

 

BAŞVURU İÇİN İLGİLİ PROJENİN PROJE YÜRÜTÜCÜSÜNE BAŞVURUNUZ

 

Değerli Öğrencilerimiz,   

                  

Üniversitemiz tarafından desteklenen 2017-2018 akademik yılı Lisans Araştırma Projeleri (LAP) programına araştırmacı olarak başvurularınızı bekliyoruz. 17 Kasım 2017, Cuma günü saat 17:00’a kadar duyurulan LAP-C ve LAP-B Projelerine kontenjan durumu ve akademik başarı puanınıza göre “Burslu Araştırmacı “ veya “Gönüllü Araştırmacı” olarak aday başvurularınızı yapabilirsiniz.

Çağrılı ve Yarışma LAP Projelerini (http://argeda.atilim.edu.tr/lap) inceleyerek koşulları uygun olanlara başvurmanız proje takımlarına seçilme şansınızı arttırır. Projelere yapılan başvurulara göre Danışman ve Eş Danışmanlar tarafından takımlar belirlenmektedir. Birden fazla başvuru yapılmış olsa dahi sadece bir projeye yerleştirme yapılmaktadır.

Projelerin akademik çalışmaları, Güz döneminde (Kasım 2017) başlayarak, Bahar dönemi (Haziran 2018) sonuna kadar devam etmektedir. Proje takımları yıl boyunca gerçekleştirdikleri araştırma ve tasarım çalışmalarının çıktılarını her yıl Mayıs ayı içinde yapılan LAP Şenliklerinde sergilemekte, yaz döneminde ise çeşitli yayınlar aracılığıyla ulusal ve uluslar arası dergi, konferans ve sergi gibi platformlara taşımaktadır.

Projelere Burslu (2,50 GPA ve üstü) veya Gönüllü araştırmacı olarak başvuru yapılabilir.

Çağrılı ve Yarışma  LAP projelerine katılım kuralları ve başvuru hakkında yönlendirici bilgileri ARGEDA-TTO web sayfalarında bulabilir http://argeda.atilim.edu.tr/lap, e-posta veya telefon ile destek alabilirsiniz.

 

İletişim ve Destek İçin:

ARGEDA-TTO Direktörlüğü Tel: 312 586 8801; 586 8802   e-posta:sema.huseyin@atilim.edu.tr ve setenay.surucu@atilim.edu.tr

 

ATILIM ÜNİVERSİTESİ LİSANS ARAŞTIRMA PROJELERİ (LAP) PROGRAMI HAKKINDA

Lisans Araştırma Projeleri (LAP) Programı Üniversitemizde lisans araştırma kültürü yaratmak, araştırmacı ve yaratıcı öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

LAP Programında Kredili Ders Projeleri, Yarışma Projeleri ve Çağrılı Projeler olmak üzere üç kategori bulunmaktadır. Akademik yıl sonunda düzenlenen LAP Proje Şenliklerinde projeler araştırmalarını bilimsel posterler ile sergilenmektedir. Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanında oluşturulan akademik jüriler tarafından yapılan değerlendirme sonucu posterleri ile ilk üç sırada yer alan projelere ayrıca ödül sertifikası verilmektedir.

LAP-B ve LAP-C Projelerine Başvuru ve Çalışma Koşulları

·        Çağrılı proje takımları, projelerin danışmanları tarafından Araştırmacı Öğrenci başvurusu yapmış öğrenciler arasından seçim yapılarak oluşturulmaktadır.

·        Kontenjan bildiren projelere Gönüllü Öğrenci olarak da başvurulabilir.

·        Aday Başvuru siteminden alınan çıktılar Bölüm Danışmanına onaylatılmalıdır.

·        İkinci sınıf ve üstü sınıflarda kayıtlı olan öğrenciler, aranan özellikleri karşıladıkları projelere (not ortalaması(GPA) en az 2.50 olması gereklidir) Burslu Araştırmacı Öğrenci olarak aday olabilirler.

·        Hazırlık, birinci sınıftan başlayarak üst sınıf öğrencileri aranan özellikleri karşıladıkları projelere (not ortalaması aranmaksızın) Gönüllü Öğrenci olarak başvurabilirler.

·        Birden fazla Çağrılı LAP projesine aday başvurusu yapılabilir, ancak bir projeye Araştırmacı Öğrenci veya Gönüllü Öğrenci olarak yerleştirilir.

·        Proje takımlarındaki Araştırmacı Öğrencilere çalışmalara katıldıkları sürece dönem sonlarında 500 TL olmak üzere toplam 1.000 TL’ye kadar burs ödemesi yapılacaktır ve akademik yıl içerisinde en az 100 saat araştırma projesinde çalışmaları beklenmektedir.

·        Başvuru öncesinde öğrencilerimizin Proje Danışmaları ile görüşmeleri, aranan nitelikleri iyi incelemeleri, projenin kontenjan durumunu kontrol etmeleri ve referans öğretim üyesi belirlemeleri istenmektedir.

Son Başvuru Tarihi 17 Kasım 2017