Ekibimiz Hakkında

 

Dr. Alper ÜnlerDr. Alper Ünler, TTO Müdürü

Lisans derecesini 1994’de Kara Harp Okulundan Sistem Mühendisi olarak almış olan Dr. Ünler, yüksek lisans derecesini 1999 yılında Yeditepe Üniversitesinden, doktora derecesini ise 2006 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden almıştır. 1999-2000 yılları arasında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde 13 ay süreyle Bilgi İşlem Uzmanlığı sertifika programına katılan Dr. Ünler, 2009 yılında 6 ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri Michigan Eyaletinde bulunan Wayne State Üniversitesinde TÜBİTAK bursuyla doktora sonrası araştırma programına devam etmiştir.
 
Dr. Ünler, 1994-2013 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde alt ve orta düzey yönetici olarak çalışmıştır. 1994-1997 yılları arasında Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birimlerde Tim ve Bölük Komutanlığı, 1997-2000 yılları arasında Piyade Okul Komutanlığında Astsubay Öğrenci Direktörlüğü görevlerinde bulunan Dr.Ünler, 2000-2012 yılları arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı Personel Bilgi İşlem Bölümünde sistem analisti ve veritabanı yöneticiliği, 2012-2013 yılları arasında ise Genelkurmay Başkanlığı Yazılım Geliştirme Merkezinde Yazılım Geliştirme Proje Yöneticiliği görevlerini yerine getirmiştir. Dr. Ünler 2013 yılı Nisan ayında kendi isteğiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekliye ayrılmış ve Atılım Üniversitesindeki görevine başlamadan, bir süre yazılım projeleri ile ilgili serbest danışmanlık yapmıştır. Doktor Alper Ünler, 9 Aralık 2013 tarihinden beri Atılım Üniversitesi’nde ARGEDA Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.
 
Tel: +90 312 586 88 00
e-mail alper.unler@atilim.edu.tr
 
 

 

GizemSagay

Sema Hüseyin,  Modül 2 - 3 Yöneticisi

Lisans derecesini 2000 yılında Gazi Üniversitesi Ekonomi bölümünden, tezli yüksek lisans derecesini 2004 yılında aynı üniversitenin Uluslararası Ekonomi bölümünden almıştır. Daha önce özel sektörde (savunma sanayi, gıda ve turizm sektörü) dış ticaret müdürü olarak çalışmıştır.

Tel: +90 312 586 88 01
e-mail sema.huseyin@atilim.edu.tr

 


Esra Sürücü,  Modül 2 - 3 Uzmanı

2015 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Esra Sürücü; 2015 yılı itibari ile “Proje Uzman Yardımcısı” olarak özel sektörde danışmanlık firmasında işe başlamıştır. Çalıştığı süre boyunca firmaların ulusal/uluslararası hibe destek programlarından faydalanmalarına yönelik faaliyetlerin yönetiminde görev almıştır. Ayrıca 2014 yılında KOÇ Holdıng’in İtalya’da yer alan ofisinde “Turquality Sorumlusu” olarak kısa bir dönem çalışan Esra Sürücü Atılım Üniversitesi ARGEDA-TTO bünyesinde Modül 2 kapsamında görev yapmaktadır.

 
Tel: +90 312 586 88 02
e-mail setenay.surucu@atilim.edu.tr

 


 
GizemSagay

Berk Giray,  Modül 3 Yöneticisi

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünde 2005 ve 2010 yıllarında ve MBA eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2016 yılında tamamlamıştır. Sektöründe önde gelen yurtiçi ve uluslararası firmalarda Ar-Ge proje portföy yönetimi,  ticari faaliyetler koordinasyonu ve iş geliştirme konularında çeşitli kademelerde görev almıştır. TSK Üstün Hizmet Belgesi ve Sabancı Holding Inovasyon Altın yaka Ödülü sahibidir.

 
Tel: +90 312 586 88 04
e-mail berk.giray@atilim.edu.tr

 


 

DBurak Baykal, Modül 4 Yöneticisi

2010 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olan Burak BAYKAL, 2012 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya Bölümünde başladığı tezli yüksek lisans programını 2015 yılı Ocak ayında tamamlamıştır. Aynı anabilim dalında halen doktora eğitimine devam etmektedir. Yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde 1 sene süreyle kısmi zamanlı olarak asistanlık yaptıktan sonra 2013 yılı Ekim ayında Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinde göreve başlamış ve 5 ay süreyle proje geliştirme uzmanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca PETKİM Petrokimya Holding bünyesindeki Ar-Ge merkezinde stajyer olarak sanayi tecrübesi kazanmış olan Burak BAYKAL, 2015 yılı Mart ayı itibari ile 2 yıl boyunca Atılım Üniversitesi ARGEDA-TTO bünyesinde Üniversite-Sanayi işbirliği modülü kapsamında görev yapmıştır. 2017 yılı Nisan ayı itibari ile Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Modül Sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir. 
 
Tel: +90 312 586 88 06
e-mail burak.baykal@atilim.edu.tr

 


 

Can Tiryaki,  Modül 5 Yöneticisi

Lisans derecelerini 2007 yılında Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden ve 2016 yılında AÖF Sosyoloji bölümünden, yüksek lisans derecesini 2010 yılında yine Atılım Üniversitesi'nin İşletme Yönetimi bölümünden almıştır. 2008’den beri özel sektöre ve kamuya kalite yönetim sistemleri, Ar-Ge projeleri yazım ve yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, iç kontrol sistemi ve kurumsal risk yönetimi konuları başta olmak üzere çeşitli alanlarda danışmanlık hizmeti vermiştir. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertfikasına sahip olup girişimcilik konusunda tecrübelidir. Şu anda Atılım Üniversitesi ARGEDA-TTO bünyesinde girişimcilik modülünde çalışmaktadır.
 
Tel: +90 312 586 88 03
e-mail can.tiryaki@atilim.edu.tr

 


 

Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Modül 1 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden, yüksek lisans derecesini 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kentsel Politika Planlaması ve  Yerel Yönetimler Dalından, ikinci yüksek lisans derecesini 2002 yılında Kent Üniversitesi Kent Çalışmaları Dalından, doktora derecesini ise 2007 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz İşletme Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 

 

Yrd. Doç. Dr. Besim Baranoğlu, Modül 2 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden, Yüksek Lisans derecesini 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini ise 2003 yılında aynı üniversitenin Mühendislik Bilimleri Bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İmalat Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
 
 
 
 

 

Doç. Dr. Yılser Devrim, Modül 2 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini ise 2006 yılında aynı üniversitenin Kimya Mühendisliği Bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
 
 
 
 

 

Prof. Dr. Ali Kara, Modül 3 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1992 yılında Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini ise 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden almıştır. TTO’ya Özel Sektör İş Geliştirme konusunda danışmanlık yapan Doç.Dr. Kara, halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 
 
 
 
 

 

Öğr. Gör. Özalp Tozan, Modül 3 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden almıştır. TTO’ya Kamu İş Geliştirme konusunda danışmanlık yapan Bay Tozan halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Üniversitenin kendi tasarladığı ve öğrencilerle birlikte monte ettiği üç nesil mPAD tablet bilgisayarlarının tasarlandığı ve monte edildiği Tablet-PC Montaj Laboratuvarının teknik yöneticiliğini yürütmektedir.
 
 
 

 

Av. Zerlin Zaim, Modül 4 Danışmanı

Lisans derecesini 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden almıştır. Yüksek lisans derecesini ise 2004 yılında Buckingham Üniversitesi'nden alan Bayan Zaim asli olarak Üniversite Hukuk Müşavirliği ve Mütevelli Heyet bünyesinde görevli olup, FSMH konularında sertifika/deneyim sahibidir.
 
 
 
 
 

 

Yrd. Doç. Dr. Elif Kalaycı, Modül 5 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden, yüksek lisansı 1996 yılında Texas A&M Üniversitesi İşletme Bölümünden, doktora derecesini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları Bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz İşletme Fakültesi İktisat Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Elif Kalaycı aynı zamanda TÜBİTAK 1601 Yenilik Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programının yürütücüsüdür.