Ekibimiz Hakkında

 

Dr. Alper ÜnlerDr. Hasan U. Akay, TTO Direktörü

Argeda-TTO direktörlüğünü Eylül 2017'den beri yürütmekte olan Dr. Hasan U. Akay, 2010-2017 yılları arası Atılım Üniversitesi’nde provost ve makine mühendisliği bölümü öğretim üyesi olarak görev yapmıştır. Provost olarak üniversitenin eğitim ve araştırmadan sorumlu rektör yardımcılığı görevini yürütmüştür. Dr. Akay, Atılım Üniversitesi’ne gelmeden önce 1980-2010 yılları arasında Indiana-Purdue Universitesi Indianapolis’de makine mühendisliği bölümünde öğretim üyeliği yapmıştır. Aynı üniversitede 1985 yılında profesörlüğe yükselmiş, 2003 yılında üniversitede eğitim, araştırma ve hizmet alanlarının her üçünde de üstün başarı gösteren profesörlere verilen ''şansölye profesör'' ünvanını almıştır. 2000-2008 yılları arasında makine mühendisliği bölüm başkanlığı görevini yürütmüş, 2008-2009 yılları arasında aynı üniversitenin mühendislik fakültesinde eğitim ve araştırmadan sorumlu dekan yardımcılığı yapmıştır.

Lisans derecesini 1967’de ODTÜ İnşaat mühendisliğinden almış olan Dr. Akay, yüksek lisans ve doktora derecelerini Texas Üniversitesi Austin’den, sırasıyla 1968 ve 1974 yıllarında almıştır. Mezuniyetini takiben 1974-1980 yılları arasında ODTÜ inşaat mühendisliği bölümünde 1979’a kadar yardımcı doçent, 1979’dan sonra doçent olarak çalışmış, 1978-1980 yılları arasında da bölüm başkan yardımcılığı yapmıştır.

Dr. Akay, hesaplamalı akışkanlar mekaniği ve hesaplamalı katılar mekaniği alanlarında araştırmalar yapmaktadır. Sonlu elemanlar ve sonlu hacimler gibi metotlarla büyük boyutlu karmaşık mühendislik problemlerinin çözümü için yüksek başarımlı hesaplama teknikleri ve paralel programlama yöntemleri geliştirmektedir. Halen Atılım Üniversitesi’nde Lisans öğrencilerine Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği dersi vermektedir. İlgili konularda 170’in üzerinde dergi ve konferans makaleleri yayımlamış, NASA ve ABD’de birçok araştırma merkezlerine ve sanayiye araştırma projeleri yapmıştır. 1985 yılından itibaren ABD’de kurucu ortağı olduğu Technalysis isimli mühendislik hizmetleri firmasına teknik danışmanlık hizmetide vermiştir. 

American Society of Mechanical Engineers, American Institute of Aeronautics and Astronautics ve American Society of Engineering Education derneklerinin üyesi olan Dr. Akay, 2007 yılında American Society of Mechanical Engineers derneğinden‘fellow üye’ ünvanı almıştır. Halen International Journal of Computational Fluid Dynamics ve International Journal for Computational Methods in Engineering Science and Mechanics dergilerinin yayın kurulunda görev almaktadır.
 
Tel: +90 312 586 83 31
e-mail hasan.akay@atilim.edu.tr
 
 

 

GizemSagay

Sema Hüseyin,  Modül 2 Sorumlusu (Ulusal Dış Destekli Projeler, ATÜ Destek Prog.)

Lisans derecesini 2000 yılında Gazi Üniversitesi Ekonomi bölümünden, tezli yüksek lisans derecesini 2004 yılında aynı üniversitenin Uluslararası Ekonomi bölümünden almıştır. Daha önce özel sektörde (savunma sanayi, gıda ve turizm sektörü) dış ticaret müdürü olarak çalışmıştır.

   

 

Tel: +90 312 586 88 01
e-mail sema.huseyin@atilim.edu.tr

 


 

 

Setenay Esra SÜRÜCÜ,  Modül 2 Uzmanı (Ulusal Dış Destekli Projeler)

2015 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Esra Sürücü; 2015 yılı itibari ile “Proje Uzman Yardımcısı” olarak özel sektörde danışmanlık firmasında işe başlamıştır. Çalıştığı süre boyunca firmaların ulusal/uluslararası hibe destek programlarından faydalanmalarına yönelik faaliyetlerin yönetiminde görev almıştır. Ayrıca 2014 yılında KOÇ Holding’in İtalya’da yer alan ofisinde “Turquality Sorumlusu” olarak kısa bir dönem çalışan Esra Sürücü Atılım Üniversitesi ARGEDA-TTO bünyesinde Modül 2 kapsamında görev yapmaktadır.

 

 

Tel: +90 312 586 88 02
e-mail setenay.surucu@atilim.edu.tr

 

 


 
GizemSagay

Berk Giray,  Modül 3 Sorumlusu (Uluslararası Dış Destekli Projeler)

Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerini ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünde 2005 ve 2010 yıllarında ve MBA eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 2016 yılında tamamlamıştır. Sektöründe önde gelen yurtiçi ve uluslararası firmalarda Ar-Ge proje portföy yönetimi,  ticari faaliyetler koordinasyonu ve iş geliştirme konularında çeşitli kademelerde görev almıştır. TSK Üstün Hizmet Belgesi ve Sabancı Holding Inovasyon Altın yaka Ödülü sahibidir.

 
Tel: +90 312 586 88 04
e-mail berk.giray@atilim.edu.tr

 


 

 

Burak Baykal, Modül 4 Sorumlusu (Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Ticarileştirme Faaliyetleri)

2010 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olan Burak BAYKAL, 2012 yılında Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya Bölümünde başladığı tezli yüksek lisans programını 2015 yılı Ocak ayında tamamlamıştır. Aynı anabilim dalında halen doktora eğitimine devam etmektedir. Yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde 1 sene süreyle kısmi zamanlı olarak asistanlık yaptıktan sonra 2013 yılı Ekim ayında Ankara Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinde göreve başlamış ve 5 ay süreyle proje geliştirme uzmanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca PETKİM Petrokimya Holding bünyesinde bulunan Ar-Ge merkezinde stajyer olarak sanayi tecrübesi kazanmış olan Burak BAYKAL, 2015 yılı Mart ayı itibari ile 2 yıl boyunca Atılım Üniversitesi ARGEDA-TTO bünyesinde Üniversite-Sanayi işbirliği modülü kapsamında görev yapmıştır. 2017 yılı Nisan ayı itibari ile Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Modül Sorumlusu olarak görevini sürdürmektedir. 

 
Tel: +90 312 586 88 05
e-mail burak.baykal@atilim.edu.tr

 


 

Can Tiryaki,  Modül 5 Sorumlusu (Girişimcilik ve Şirketleşme, TÜBİTAK 1512 programı)

Lisans derecelerini 2007 yılında Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden ve 2016 yılında AÖF Sosyoloji bölümünden, yüksek lisans derecesini 2010 yılında yine Atılım Üniversitesi'nin İşletme Yönetimi bölümünden almıştır. 2008’den beri özel sektöre ve kamuya kalite yönetim sistemleri, Ar-Ge projeleri yazım ve yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, iç kontrol sistemi ve kurumsal risk yönetimi konuları başta olmak üzere çeşitli alanlarda danışmanlık hizmeti vermiştir. KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertfikasına sahip olup girişimcilik konusunda tecrübelidir. Şu anda Atılım Üniversitesi ARGEDA-TTO bünyesinde girişimcilik modülünde çalışmaktadır.
 
Tel: +90 312 586 88 03
e-mail can.tiryaki@atilim.edu.tr

 


 

Doç. Dr. Savaş Zafer Şahin, Modül 1 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1996 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden, yüksek lisans derecesini 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kentsel Politika Planlaması ve  Yerel Yönetimler Dalından, ikinci yüksek lisans derecesini 2002 yılında Kent Üniversitesi Kent Çalışmaları Dalından, doktora derecesini ise 2007 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesinin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz İşletme Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 

 

Yrd. Doç. Dr. Besim Baranoğlu, Modül 2 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden, Yüksek Lisans derecesini 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini ise 2003 yılında aynı üniversitenin Mühendislik Bilimleri Bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İmalat Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
 
 
 
 

 

Doç. Dr. Yılser Devrim, Modül 2 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini ise 2006 yılında aynı üniversitenin Kimya Mühendisliği Bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
 
 
 
 
 

 

Prof. Dr. Ali Kara, Modül 3 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1992 yılında Erciyes Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden, doktora derecesini ise 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünden almıştır. TTO’ya Özel Sektör İş Geliştirme konusunda danışmanlık yapan Doç.Dr. Kara, halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. 
 
 
 
 

 

Öğr. Gör. Özalp Tozan, Modül 3 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1981 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden almıştır. TTO’ya Kamu İş Geliştirme konusunda danışmanlık yapan Bay Tozan halen üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Üniversitenin kendi tasarladığı ve öğrencilerle birlikte monte ettiği üç nesil mPAD tablet bilgisayarlarının tasarlandığı ve monte edildiği Tablet-PC Montaj Laboratuvarının teknik yöneticiliğini yürütmektedir.
 
 
 

 

Av. Zerlin Zaim, Modül 4 Danışmanı

Lisans derecesini 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden almıştır. Yüksek lisans derecesini ise 2004 yılında Buckingham Üniversitesi'nden alan Bayan Zaim asli olarak Üniversite Hukuk Müşavirliği ve Mütevelli Heyet bünyesinde görevli olup, FSMH konularında sertifika/deneyim sahibidir.
 
 
 
 
 

 

Yrd. Doç. Dr. Elif Kalaycı, Modül 5 Akademik Danışmanı

Lisans derecesini 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünden, yüksek lisansı 1996 yılında Texas A&M Üniversitesi İşletme Bölümünden, doktora derecesini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Politikası Çalışmaları Bölümünden almıştır. Halen üniversitemiz İşletme Fakültesi İktisat Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Elif Kalaycı aynı zamanda TÜBİTAK 1601 Yenilik Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programının yürütücüsüdür.
 
 
 


    Dr. Ayşe KUYRUKÇU, Modül 5 Akademik Danışmanı
Lisans eğitimini 2005 yılında Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde bölüm ikincisi olarak tamamlamış, 2017 yılında doktorasını Atılım Üniversitesi’nde gene aynı alanda tamamlamıştır. Halen Atılım Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde araştırma görevliliğine devam etmektedir, aynı zamanda 2016 Ağustos ayında KOSGEB’in girişimcilere verdiği hibe desteğinden yararlanarak Ankara Teknokent’te “Tifika” isimli kendi şirketini iki ortağı ile kurmuştur. KOBİ’ler için de devlet destekleri ve KOBİ danışmanlığı üzerine çalışmalar yapmaktadır. TÜBİTAK ve SmartsUnited’ın SmartMentor programını tamamlayarak 2016 yılında mentor olmuştur. TÜBİTAK GCIP, Ankara Kalkınma Ajansı, BIGG-Atılım gibi programlarda mentor olarak yer almakta start-up’lara eğitim ve mentorluk vermektedir. TÜBİTAK 1601 Girişimcilik Sertifika Programında hem eğitmen hem de proje yürütme aşamasında yer almıştır.